26.05.26 odbyło się ostatnie z 5 spotkań projektu „Klucz do Kosmosu”

26.05.26 odbyło się ostatnie z 5 spotkań projektu „Klucz do Kosmosu”

To projekt, który jest jednym z elementów Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla misji IGNIS, którego stworzeniem i realizacją zajmuje się Polska Agencja Kosmiczna.

Budowaliśmy i lutowaliśmy własne klucze telegraficzne w kształcie satelity, ucząc się podstaw elektroniki, lutowania, i kodowania alfabetem Morse’a oraz elementów inżynierii.

Zespół poznał tajemnice kosmosu,
pracował na materiałach edukacyjnych od Polskiej Agencji Kosmicznej 🛰️

Budował i eksperymentował lutując i projektując z modelowaniem do druku 3D

Zmierzyliśmy się z wyzwaniami, bo łatwo nie było, ale jesteśmy ogromnie dumni z tego, że się udało!!

To był niesamowity czas i ciężka praca, a przy tym ogromny rozwój i nauka! Dziękujemy!

udostępnij